Legendární AG Flek zavítali do Týna nad Vltavou

Vltavotýnští folkrockoví fanoušci se jich měli dočkat již v létě, bohužel však pro nepřízeň počasí v rámci hudebního festivalu nakonec nevystoupili. O to větší nadšení zavládlo v úterý 15. října v týnské Sokolovně, kde se koncert pod názvem Ozvěny vltavotýnského točení nakonec uskutečnil.

Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům Léčebné a rehabilitační pracoviště Vítkov. Terapie se psy podporuje psychickou pohodu u pacientů, což se často pozitivně odráží i na fyzickém stavu.

Podle Unie enologů bude letošní ročník výjimečně kvalitní, především pro bílá vína

Výnosy nižší, ovšem výjimečná kvalita hroznů zejména mezi bílými odrůdami. Tak hodnotí prozatím letošní vinařský ročník Unie enologů ČR. Ročník 2019 mezi bílými víny má podle nich nakročeno stát se opravdu signifikantním ročníkem, který bude pravděpodobně svou kvalitou srovnatelný s úspěšným rokem 2013.

Ulice Alberta je skvostem rižské secese

Největší město v Pobaltí, lotyšská Riga, i přes značnou devastaci v průběhu 2. světové války má turistům co nabídnout. Lotyši po vyhlášení samostatnosti a osvobození se od ruské nadvlády v 90. letech minulého století postupně obnovili zničené památky a zároveň otevřeli cestu i moderní architektuře.

Dvojí ocenění pro knihovnu v Bílovci

Městská knihovna v Bílovci získala počátkem října hned dvě významná ocenění. V celostátní soutěži vyhlašované Ministerstvem kultury ČR se stala knihovnou roku 2019 v kategorii měst s počtem obyvatel od 5 do 10 tisíc a zvítězila také v soutěži Knihovnická K2 knihovna Moravskoslezského kraje 2019.

Vítězové Rozpočti si to! si užívali hlavní ceny – workshopu v Paralelní Polis

V Paralelní Polis v Praze-Holešovicích se 9. října odehrál workshop Paralelní poznávání pro vítěze SŠ on-line hry Rozpočti si to! Zúčastnili se ho studenti 3. ročníků z VOŠ a SŠ v Českých Budějovicích a Hotelové školy Brno. Pořadatelem soutěže je yourchance o.p.s. Každoročně se hry účastní přes tisíc žáků z celé ČR.